Projektowanie i wdrażanie sklepów internetowych

Jak sprawić, żeby Twój sklep internetowy odniósł sukces? W Idea Team znamy odpowiedź na to pytanie. Wiemy, że potrzebujesz nowoczesnych rozwiązań skutecznych przy realizacji Twoich celów, a jednocześnie pasujących do branży, w której działasz.

Pomożemy Ci w rozkręceniu Twojej działalności eCommerce oraz będziemy Cię wspierać w kolejnych etapach rozwoju firmy. Razem stworzymy sklep internetowy na miarę Twoich oczekiwań i potrzeb.

KOMPLEKSOWE WDROŻENIA SKLEPÓW INTERNETOWYCH

Jako przedsiębiorca decydujący się na sprzedaż swoich produktów w sieci wiesz, że nie jesteś jedyny na tym rynku. Sklep internetowy to najpopularniejsza forma sprzedaży i doskonały sposób na dotarcie do nowych klientów. Z badań przeprowadzonych przez Gemius dla Izby Gospodarki Elektronicznej wynika, że w 2016 roku 47% polskich internautów zrobiło zakupy w sieci. To ponad 12 mln ludzi i jest ich coraz więcej. Oprócz liczby internetowych klientów rosną też ich oczekiwania, co do jakości dokonywanych zakupów. Cenią oni wygodę kupowania w sieci, niższe ceny i bogaty asortyment. Dzięki eCommerce klienci mają dostęp do ofert z całego świata i często zdarza się, że interesujące produkty mogą zdobyć jedynie przez internet.

Gwarancją sukcesu sklepu internetowego jest jego skuteczność. Zależy ona od szeregu czynników, które należy wziąć pod uwagę już w fazie projektu. Nie jest to proste zadanie. Potrzeby klientów, działania konkurencji, obowiązujące trendy w eCommerce, to tylko część elementów, które trzeba uwzględnić. Wiemy, jak je wykorzystać, żeby spełnić twoje oczekiwania. Oferujemy:

  • Profesjonalny design dopasowany do Twojej branży
  • Wykorzystanie technologii RWD (Responive Web Design) – sklep zachowuje swoje funkcjonalności na wszystkich urządzeniach, zarówno stacjonarnych, jak i mobilnych,
  • Podczas wdrożenia Twojego sklepu skupiamy się na każdym szczególe: funkcjonalnościach, szybkości działania, optymalizacji SEO oraz przyszłych działaniach marketingowych i promocyjnych,
  • Ustawienia wielu metod płatności oraz integracji z firmami kurierskimi. Możliwość ich wyboru ma istotny wpływ na zmniejszenie ilości porzuconych koszyków!
  • Wiemy, jak wielkie znaczenie ma pierwsze wrażenie i zaufanie do sklepu internetowego. Masz pewność, że podczas projektowania Twojego eCommerce zadbamy o ten ważny aspekt.
  • Skuteczna obsługa sklepu internetowego wymaga narzędzi wspomagających jego pracę. Dlatego w zależności od Twoich potrzeb zaproponujemy Ci najbardziej efektywne rozwiązania.

PROFESJONALNE WSPARCIE E-COMMERCE

Sklep internetowy, tak jak każdy biznes, potrzebuje promocji. Bez niej szanse na powodzenie są bardzo małe, a wręcz znikome. W przypadku eCommerce jest to szczególnie ważne. W odróżnieniu od sklepów stacjonarnych w sklepach internetowych zachęcasz klienta do kupna produktu, z którym najpewniej nie miał wcześniej styczności.

Potrzebujesz zatem sposobów, żeby zbudować świadomość Twojej marki i wzbudzić w klientach zaufanie do Ciebie, a w efekcie zwiększyć sprzedaż. Osiągniesz to decydując się na wielokanałowe strategiczne działania promocyjne. Pomożemy Ci je jak najlepiej wykorzystać. Oferujemy profesjonalną i kompleksową promocję w najskuteczniejszych kanałach oraz opiekę IT nad Twoim sklepem internetowym.

Pozycjonowanie i optymalizacja sklepów internetowych

Pozyskiwanie sprzedaży wprost z wyników organicznych wyszukiwarki to wciąż jedna z najlepszych metod promocji w internecie. Dzięki optymalizacji i pozycjonowaniu potencjalni klienci sprawniej znajdą Twój sklep internetowy. Jednak proces ten znacznie różni się od pozycjonowania klasycznej firmowej strony. W branży eCommerce zakres i obszar podejmowanych działań, do których należy przystąpić, aby Twój sklep internetowy oraz produkty przez Ciebie oferowane znalazły się na najwyższych pozycjach w wyszukiwarce jest inny.

Naszym celem jest zapewnienie Twojej działalności wysokich wyników wyszukiwań dla dużej liczby fraz kluczowych. W efekcie chcemy uzyskać ruch o jak najwyższym współczynniku konwersji. Chcąc to osiągnąć wykonamy dogłębne analizy haseł o największej liczbie wyszukiwań, konkurencyjności tych fraz, a także sprawdzimy, jakimi słowami kluczowymi posługują się Twoi konkurenci.

Ponadto optymalizując Twój sklep internetowy poprawimy jego użyteczność, aby klienci mogli bez problemu znaleźć oraz kupić interesujące ich produkty. Zaprojektujemy i wdrożymy intuicyjną strukturę sklepu, a także nawigację przyjazną dla użytkownika. Działania te mają wpływ nie tylko na wygodę klientów podczas zakupów, ale i na wyniki Twojego sklepu internetowego w wyszukiwarce.

To zaledwie część rozwiązań, jakie stosujemy w Idea Team. W branży SEO działamy od 2008 roku. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, wiedzę, innowacyjne narzędzia oraz know-how, dzięki którym stworzymy i zrealizujemy strategię dopasowaną do Twoich potrzeb.

Google AdWords dla sklepów internetowych

Podczas gdy pozycjonowanie przynosi efekty po kilku tygodniach, a nawet miesiącach od wdrożenia, to kampanie Google AdWords działają zaraz po ich rozpoczęciu. Celem reklamy sklepu w wyszukiwarce Google jest pozyskiwanie sprzedaży i ciągła optymalizacja jej kosztów.

Strategię, narzędzia i metody promocji dostosujemy do indywidualnych potrzeb Twojego sklepu internetowego. Najważniejszą zaletą Google AdWords jest możliwość bardzo dokładnego kierowania. Reklamy wyświetlane są użytkownikom, którzy w danym momencie są zainteresowani Twoimi produktami. Dodatkowo dzięki opcji remarketingu zachęcisz niezdecydowane osoby do zakupów w Twoim sklepie, a także przypomnisz klientom o niedokończonych transakcjach. Ponadto dotrzesz do klientów, którzy dokonali zakupu w Twoim sklepie, by przedstawić im nową ofertę.

Outsourcing IT sklepów internetowych

Masz już sklep internetowy, który przynosi zyski, ale chcesz wprowadzić nowoczesne rozwiązania? W tym także Ci pomożemy. ECommerce to jedna z najszybciej rozwijających się branż. Każdego dnia tworzone są nowe technologie, dające coraz większe możliwości w prowadzeniu sklepów internetowych. Aby móc je wykorzystać potrzebujesz specjalistycznej wiedzy, narzędzi oraz umiejętności. Zapewniamy kompleksowe wsparcie informatyczne Twojego sklepu internetowego, które pozwoli Ci zaoszczędzić czas, środki i zasoby. W ramach współpracy zaoferujemy Ci kompleksowy support na przejrzystych zasadach dopasowany do Twoich potrzeb.