Dedykowana strona internetowa WordPress

Wkraczając ze swoim biznesem do sieci, potrzebujesz czegoś, co będzie Cię tam godnie reprezentować. Czegoś, co zachęci internautów do skorzystania z Twoje oferty. Czegoś, co pozwoli Ci wyróżnić się na tle konkurentów. Tym czymś jest dedykowana strona internetowa WordPress.

W dzisiejszych czasach unikalna witryna jest wizytówką profesjonalnej firmy. Dlatego decydując się na jej stworzenie w platformie WordPress, musisz wiedzieć czemu akurat ten silnik nada się najlepiej. Dowiedz się, które cechy przemawiają za wyborem WordPress, a nie za Drupal, Joomla!, czy TYPO3. Chcesz, aby dedykowana strona internetowa WordPress spełniała Twoje oczekiwania, a nawet je przerosła? Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w tym artykule.

WORDPRESS PODBIJA ŚWIAT

Pierwszym argumentem przemawiającym za wyborem tego systemu jest jego popularność. Według statystyk portalu Built With z maja 2017 roku, strony internetowe stworzone na bazie WordPress stanowią ponad 50% wszystkich stron korzystających z systemów zarządzania treścią (CMS). W Polsce udział ten wynosi 68% ogółu stron z rozszerzeniem „.pl”. To setki tysięcy portali, które poruszają najróżniejsze tematy od biznesu, przez rozrywkę i wiadomości, aż po tworzenie społeczności internetowych. Co jednak sprawia, że WordPress jest lepszy niż pozostałe systemy?

WORDPRESS VS DRUPAL

Drupal znajduje się w ścisłej czołówce najpopularniejszych systemów zarządzania treścią, ale nadal daleko mu do lidera, jakim jest WordPress. Pomimo tego platforma ta cieszy się uznaniem wśród web developerów i nie tylko.

Zalety Drupal

Podstawową zaletą platformy Drupal jest jej funkcjonalność. Od samego początku masz dostęp do podstawowych opcji, jak rejestracja użytkowników, zarządzanie wyglądem strony czy zarządzanie systemem administracji. Podobnie, jak w przypadku WordPress, jesteś też w stanie wprowadzać rozwiązania odpowiadające Twojej wizji. W tym celu masz do dyspozycji moduły dodające nowe funkcje do Twojej strony internetowej.

Wady Drupal

Ilość rozszerzeń dla Drupal jest znacznie mniejsza, niż w przypadku WordPress. Dodatkowo dochodzą trudności w ich zainstalowaniu. Drupal jest systemem bardzo zaawansowanym i wymaga od użytkownika umiejętności programistycznych. Oznacza to, że prowadzenie strony internetowej na Drupalu będzie dla Ciebie zajęciem czasochłonnym, a nawet kosztownym.

WORDPRESS VS JOOMLA!

Kolejnym konkurentem na rynku systemów zarządzania treścią jest Joomla!. Przez wielu web developerów platforma ta jest uznawana, jako coś pomiędzy WordPress, a Drupal. Joomla! łączy w sobie prostotę pierwszego systemu z funkcjonalnością drugiego. Dzięki temu bardzo szybko zyskuje popularność również w Polsce.

Zalety Joomla!

Platforma ta posiada w swojej podstawowej wersji szereg funkcjonalność. Jedną z nich jest zarządzanie nawigacją, która pozwala na sprawne poruszanie się między podstronami i na modernizowaniu ich. Joomla! charakteryzuje się też intuicyjnym edytorem zawartości na Twojej stronie internetowej. Podobna opcja jest też dostępna w Drupal, jednak tam jest ona bardziej skomplikowana. Dodatkowe możliwości zyskasz dzięki darmowym i płatnym pluginom.

Wady Joomla!

Ilość wtyczek do Joomla! nadal nie może się równać z ogromem rozwiązań dostępnych dla WordPress. Ponadto wiążą się z nimi dodatkowe koszty. Istnieją bowiem płatne pluginy Joomla!, które mają swoje darmowe odpowiedniki w bazie rozszerzeń WordPress. Czy na pewno opłaca Ci się wydawać pieniądze na coś, co jest ogólnodostępne?

WORDPRESS VS TYPO3

TYPO3 jest najstarszym systemem zarządzania treścią ze wszystkich tutaj opisywanych. Jednocześnie jest najmniej popularną platformą do tworzenia stron internetowych. Posiada jednak podstawowe funkcje, których nie mają inne systemy.

Zalety TYPO3

Kartą przetargową tej platformy jest jej wszechstronne zastosowanie. Dzięki wykorzystaniu modułów, TYPO3 świetnie nadaje się do tworzenia dużych stron internetowych składających się z wielu podstron. Zastosowany został też elastyczny system administratorów. Oznacza to, że możesz dać dostęp do Twojej strony internetowej określonym osobom oraz nadawać im różne poziomy dostępu.

Wady TYPO3

TYPO3 jest systemem bardzo skomplikowanym, przeznaczonym dla zaawansowanych programistów. Praca na nim pochłania dużo czasu, a co za tym idzie, generuje duże koszty. Dodatkowo rozwiązania zastosowane w TYPO3 są często przestarzałe, w porównaniu z tymi, do których masz dostęp w WordPress.

Wiesz już, jakimi zaletami i wadami charakteryzują się konkurencyjne systemy. Pora, żebyś sprawdził, co oferuje WordPress, najpopularniejsza platforma do tworzenia stron internetowych.

ZALETY WORDPRESS

Wtyczki WordPress

Co sprawia, że WordPress jest taki popularny? Po pierwsze, wtyczki. Konkurencja też posiada szeroki wachlarz plugingów, jednak WordPress bije ich na głowę. Na oficjalnej stronie platformy znajdziesz ponad 50 tys. wtyczek usprawniających działanie Twojej strony internetowej. Pomogą Ci one m.in. w wychwytywaniu spamu w komentarzach, optymalizacji strony dla poprawiania pozycji w wyszuiwaniach, czy w założeniu sklepu internetowego.

Ponadto WordPress jest platformą typu Open Source. Oznacza to, że web developerzy z całego świata mają dostęp do kodu źródłowego silnika. Dzięki temu dostosowują platformę do najnowszych trendów, tworząc nowe funkcjonalności i wciąż urozmaicając rynek pluginów. Decydując się na stronę na WordPress masz do dyspozycji ogrom możliwości. Chcesz wprowadzić na swoją stronę newsletter? Wybierz jedną z ponad 60 wtyczek, które usprawnią komunikację z Twoimi klientami.

Koszty prowadzenia strony internetowej WordPress

Drugim walorem są niskie koszty utrzymania strony internetowej WordPress. Teoretycznie jesteś w stanie prowadzić swoją stronę bez konieczności płacenia. Jest to możliwe za sprawą wielu darmowych wtyczek. Jednak korzystając wyłącznie z nich zmniejszasz swoje szanse na sukces. Płatne pluginy pozwolą Ci na korzystanie z pełni możliwości danego rozwiązania, a ich ceny wahają się od ok. 40 zł do ponad 190 zł. Dzięki ogromnej liczbie rozszerzeń, z pewnością znajdziesz pluginy, które usprawnią działanie Twojej strony internetowej oraz nie będą generować większych kosztów.

WADY WORDPRESS

Bezpieczeństwo strony internetowej WordPress

Szukając informacji w internecie na temat wad i zalet stron internetowych WordPress, trafisz na komentarze dotyczące bezpieczeństwa tej platformy. Według wielu internautów, przez popularność WordPress hakerzy częściej atakują strony stworzone na tym systemie. Dodatkowo WordPress nadal ma opinię platformy skierowanej głównie do blogerów, co sugeruje niską jakość stosowanych zabezpieczeń.

Na szczęście oba te mity już dawno zostały obalone. Dla poprawienia bezpieczeństwa stron internetowych WordPress tworzone są kolejne pluginy, które utrudniają hakerom włamanie się na Twój portal. W porównaniu z zabezpieczeniami stosowanymi przez konkurencję, rozszerzenia WordPress dają taki sam efekt, a nawet są w stanie osiągnąć lepsze wyniki.

Aktualizacja wtyczek WordPress

Decydując się na część pluginów WordPress musisz liczyć się z ryzykiem związanym z ich aktualizacją. Istnieje bowiem zagrożenie, że web developer, który jest odpowiedzialny za stworzenie danego rozszerzenia, przestanie modernizować tę wtyczkę. W efekcie, gdy wyjdzie nowa wersja WordPress wybrany przez Ciebie plugin może przestać działać na Twojej stronie internetowej.

Na ratunek przychodzą rozszerzenia, które są w stanie zabezpieczyć Cię przed ryzykiem związanym z aktualizacją silnika. Jednak szukając i dobierając plugin do backupów WordPress należy kierować się jego skutecznością. Podczas tworzenia stron opartych o WordPress w Idea Team korzystamy ze sprawdzonych pluginów łączących w sobie funkcjonalność i bezpieczeństwo.

STWÓRZ Z NAMI SWOJĄ STRONĘ INTERNETOWĄ WORDPRESS

Zlecając nam stworzenie dedykowanej strony internetowej WordPress oczekujesz profesjonalizmu, dokładności i zaangażowania w cały proces. W Idea Team jesteśmy gotowi spełnić Twoje oczekiwania, a nawet je przewyższyć. Dysponujemy specjalistyczną wiedzą oraz nowoczesnym zapleczem technologicznym. Dzięki nim stworzyliśmy dla naszych partnerów jedyne w swoim rodzaju strony internetowe. Skontaktuj się z nami i dołącz do grona naszych partnerów.

Kompleksowa konsultacja

Zanim przystąpimy do pracy nad Twoją stroną internetową WordPress, spotkamy się z Tobą, aby przedstawić Ci możliwości oraz szczegółowo omówić kolejne etapy działania. Razem z naszym Business Advisorem ustalisz, jaka strategia będzie najlepsza oraz jak ma wyglądać Twoja strona internetowa.

Doradzimy Ci także, z jakich rozwiązań powinieneś skorzystać, żebyś przekonał do siebie nowych klientów. Przygotujemy w tym celu kampanię startową specjalnie dla Ciebie. Czy planujesz pozyskać klientów zza granic Polski? W tym też Ci pomożemy. Naszym standardem jest tworzenie stron w kilku językach np. angielskim i niemieckim, z możliwością sprawnego wprowadzenia nowych tłumaczeń.

W momencie, gdy wspólnie określimy szczegółowy plan działania i sporządzimy harmonogram pracy, przystąpimy do tworzenia makiety strony.

Pamiętaj! Masz wpływ na to, co pojawi się na Twojej stronie internetowej. To ty masz decydujący głos, czy mamy zastosować dane rozwiązanie, czy znaleźć inne

Projektowanie wyglądu strony internetowej WordPress

Dedykowana strona internetowa WordPress charakteryzuje się unikalnym designem. Projektowanie takiego wyglądu wymaga znacznie więcej czasu niż przy tworzeniu strony na bazie gotowego szablonu. Jednak efektem końcowym będzie jedyna w swoim rodzaju witryna internetowa zaprojektowana od podstaw. Dzięki niej z łatwością zainteresujesz potencjalnych klientów swoją firmą.

Proces tworzenia wyglądu dedykowanej strony internetowej WordPress zaczynamy od przygotowania makiety. Jest to szkic, na którym planujemy rozmieszczenia poszczególnych elementów mających znaleźć się na każdej podstronie Twojego portalu. Makiety przez nas tworzone mają intuicyjny charakter, pozwalający osobie, która odwiedzi Twoją stronę szybko się na niej odnaleźć. Cały czas jesteś też informowany o postępach naszej pracy tak, abyś wyraził swoje opinie, do których się dostosujemy.

Makieta strony internetowej

makieta sklepu woocommerce

Strona internetowa w technologii RWD

sklep internetowy RWD

Gdy wspólnie ustalimy, jak ostatecznie ma wyglądać Twoja strona internetowa, prześlemy makietę do naszego grafika. Jest on odpowiedzialny za wizualną prezentację Twojej strony. Jeżeli masz już określone oczekiwania, co do jej wyglądu, to nasz grafik się do nich dostosuje. Dodatkowo w tym procesie bierzemy pod uwagę projektowanie strony pod kątem urządzeń mobilnych. Wykorzystujemy w tym celu technologię RWD (Responsive Web Design), dzięki której Twoja strona będzie atrakcyjna, czytelna i funkcjonalna dla użytkowników smartfonów i tabletów.

Podczas tworzenia wyglądu Twojej strony sprawdzimy też, czy zaplanowane funkcjonalności są możliwe do wprowadzenia. Po zakończeniu tego etapu przejdziemy do kodowania.

Kodowanie strony internetowej WordPress

Podczas tej części tworzenia Twojej strony internetowej, nasi web developerzy programują ostateczną wersję projektu. Wymaga to najwięcej czasu w porównaniu z pozostałymi etapami procesu. Kodowaniu podlegają wszystkie elementy, które wspólnie zostały przez nas omówione, od wyglądu strony, przez jej funkcjonalności, aż po integracje np. z portalami społecznościowymi. Korzystamy ze sprawdzonych praktyk, które pozwalają nam na zachowanie porządku w kodzie. W przyszłości ułatwi to dalszy rozwój Twojej strony. Chcą uniknąć błędów programujemy w 3 środowiskach:

  • środowisku dev, w którym operują nasi web developerzy,
  • środowisku testowym, dzięki któremu możesz sprawdzić postęp pracy,
  • środowisku produkcyjnym, na którym zostanie przeniesiony serwis po zakończeniu prac

Dalsza współpraca z Idea Team

W Idea Team wyznajemy zasadę partnerstwa. Oznacza to, że nawet po uruchomieniu Twojej strony internetowej WordPress jesteśmy gotowi na dalsza współpracę. Jeżeli planujesz dalej rozwijać swoją stronę internetową, to ponownie zaufaj specjalistom, którzy ją stworzyli. Dzięki dokładnej znajomości wszystkich jej elementów, sprawnie zastosujemy ulepszenia odpowiadające Twoim oczekiwaniom. Dodatkowo otrzymasz od nas gwarancję na 12 miesięcy. Kontynuując współpracę z Idea Team zaoszczędzisz swój cenny czas i pieniądze.

Stwórz stronę internetową na własnych zasadach – skorzystaj z darmowej konsultacji.