Analizy dla e-biznesu

Wypracuj przewagę nad konkurentami w sieci, dzięki szczegółowym informacjom na ich temat. Dowiedz się, czym jest analiza dla e-biznesu i jakie płyną z niej korzyści.

Co jesteś w stanie zrobić, aby Twój e-biznes odniósł sukces? Chcąc poznać odpowiedź na to pytanie będziesz potrzebował:

  • Analizy konkurentów,
  • Analizy słów kluczowych,
  • Analizy dla sklepu internetowego.

Skuteczne badania to punkt wyjściowy większości działań marketingowych prowadzonych w internecie. Analiza pozwoli Ci na zaplanowanie pierwszych kroków w osiągnięciu zadowalających wyników Twojego e-biznesu, a w efekcie – przewyższeniu konkurencji.

Specjaliści z Idea Team pomogą Ci w przeprowadzeniu dogłębnych analiz. Dzięki nam dowiesz się jakich słów kluczowych użyć, aby znaleźć się w TOP 10 Google, jak zdobyć pożądany ruch i jak zwiększyć sprzedaż. Uzyskane wyniki przydadzą Ci się w przeprowadzeniu pozycjonowania strony internetowej oraz stworzeniu kampanii reklamowej w Google AdWords.

ANALIZA KONKURENCJI W INTERNECIE

Badając w internecie działania konkurentów z Twojej branży zdobywamy wiele cennych wskazówek na ich temat. Analiza konkurencji pozwoli porównać Twój e-biznes z liderem branży, a nawet zaplanować zajęcie jego miejsca. Dzięki zebranym danym znajdziesz też niszę na rynku, w której czekają na Ciebie nowi klienci.

Sprawdzimy m.in. z jakich kluczowych słów korzysta konkurencja oraz które podstrony ich witryny generują największy ruch, a które najmniej. Przeanalizujemy konkretne frazy pozwalające użytkownikom wyszukiwarki Google na znalezienie Twojego konkurenta. Następnie określimy, które z nich najbardziej pasują do Twojego e-biznesu i wpłyną na jego rozwój.

Sam wybierzesz firmy z branży warte przeanalizowania. Dodatkowo weźmiemy też pod uwagę konkurencję pojawiającą się najwyżej w wyszukiwarce Google.

ANALIZA SŁÓW KLUCZOWYCH

Dowiedz się, jak odpowiednio wykorzystać słowa kluczowe, aby osiągnąć przewagę konkurencyjną. Użytkownicy wyszukiwarki Google sprawniej znajdą Twoją stronę internetową i zapoznają się z ofertą Twojej firmy właśnie dzięki kluczowym frazom.

Nazwa producenta, konkretne modele produktów oraz pytania internautów, to wszystko ma wpływ na wyniki wyszukiwań Twojego sklepu. Sprawdzimy, które słowa kluczowe pozwolą, abyś trafił do nowych odbiorców, a które zwiększą wyniki sprzedaży.

Posłużymy się specjalistycznymi narzędziami, aby znaleźć frazy najbardziej odpowiadające Twoim celom. W badaniu weźmiemy od uwagę frazy wykorzystywane przez konkurencję, ale też najnowsze trendy obowiązujące w Twojej branży.

Pamiętaj! Trendy cały czas się zmieniają, a z nimi wyniki wyszukiwania. Współpraca z nami pozwoli Ci na ciągłe udoskonalanie Twojej strony internetowej.

ANALIZA DLA SKLEPÓW INTERNETOWYCH

Kiedy ostatni raz zastanawiałeś się nad tym, czego brakuje Twojemu sklepowi internetowemu? Co trzeba zmienić, aby zwiększyć sprzedaż produktów? Odpowiedzi znajdziesz w przeprowadzonej przez nas analizie. Stworzymy dla Ciebie raport, z którego dowiesz się, co należy zrobić, abyś był zadowolony z wyników swojego sklepu.

Oprócz sprawdzenia konkurentów, ich asortymentu i wykorzystywanych przez nich kluczowych fraz, przeanalizujemy też producentów towarów z Twojego sklepu. Zbadamy, czy ich produkty cieszą się popularnością wśród internautów i czy przyciągają do Ciebie klientów. W naszym raporcie znajdziesz też informacje na temat producentów, których towary chcesz wprowadzić do swojego asortymentu.

Nazwy kategorii i podkategorii również mają wpływ na ilość wejść na stronę Twojego sklepu. Im czytelniejsze nazwy tym bardziej zachęcisz klientów do zakupów, a nawet do powrotu. Kolejność kategorii i podkategorii na stronie Twojego sklepu też ma znaczenie na pozycję w wyszukiwaniach. Przeanalizujemy nazwy z największą ilością wyświetleń i na tej podstawie zaproponujemy idealne rozwiązanie dla Ciebie.

W ramach badań dla Twojego sklepu, przeprowadzimy też analizę potencjału sprzedażowego. Ma ona na celu sprawdzenie, czy produkty przez Ciebie oferowane cieszą się zainteresowaniem nabywców. Uwzględnimy poziomy cen danego towaru, wielkość jego sprzedaży w innych sklepach oraz ogólny udział produktu w sprzedaży.

PEŁNE WSPARCIE

Przygotowane przez nas raporty będą uwzględniały wszystkie dane potrzebne do zwiększenie efektywności Twojego e-biznesu. Dzięki długotrwałej współpracy z Idea-Team będziesz w stanie dostosować się do zmian na rynku i w internecie. Nasi specjaliści są gotowi, aby pomóc Ci maksymalnie wykorzystać zebrane dane.

ANALIZUJEMY:

frazy kluczowe
domeny
subdomeny